Wróć Wróć

Poradnik

Poradnik
Zobacz wszystkie

Instrukcje

Instrukcje
Zobacz wszystkie

FAQ - najczęściej zadawane pytania

FAQ - najczęściej zadawane pytania
Zobacz wszystkie

Sztuka prostoty  okapy sufitowe w nowej odsłonie

24.04.2020, Okapy

Najtrudniej jest tworzyć takie formy, które będą się wyróżniać oszczędnym stylem i łatwością użytkowania. Wychodząc naprzeciw miłośnikom minimalizmu, polska marka Nortberg stworzyła dyskretne, neutralne okapy sufitowe. W końcu „prostota jest szczytem wysublimowania” - jak pisał Leonardo da Vinci.

Piękno bez ozdobników

Wnętrza urządzamy tak, jak żyjemy. A dostrzegając potrzebę ograniczenia konsumpcjonizmu, coraz większą popularnością cieszy się zasada „mniej”. Nie oznacza ona wcale ascezy, a jest sztuką dobrego życia. Otaczając się starannie dobranymi meblami, sprzętami AGD, dodatkami i akcesoriami, powstaje przestrzeń idealna do relaksu czy pracy. Jest w niej miejsce na to, co jest potrzebne, komfortowe, intuicyjne w obsłudze i ponadczasowe. Stąd design nowoczesnych przedmiotów jest oszczędny, a przez to uniwersalny. Liczy się „czystość projektu”. Takie wzornictwo sprawia, że kuchnie w minimalistycznym stylu urzekają elegancją i nigdy nie są passe! Ogromną zaletą takich aranżacji jest także to, że szybko się nie nudzą, a kolejne przedmioty świetnie dopasowują się do całości. I takie są także okapy sufitowe marki Nortberg. Projektanci zadbali o to, by wszystkie modele z tej kategorii wyróżniały się na rynku niezwykłą formą i subtelnym wykończeniem, a także dbałością o detal. W portfolio polskiego producenta znajdziemy także najcieńsze okapy na rynku, które potrzebują zaledwie 19 cm między stropem a sufitem podwieszanym! Modele Grand Super Slim czy Astor Super Slim tworzą synchroniczną całość z sufitem, a eleganckie wykończenie najwyższej jakości szkłem hartowanym harmonijnie komponuje się z pozostałymi sprzętami w „sercu domu”.

Funkcjonalność i łatwość użytkowania

Nowoczesna kuchnia to miejsce, w którym liczą się praktyczne rozwiązania, a sprzęty AGD mają być „szyte na miarę” oczekiwań klientów, dlatego wychodząc naprzeciw miłośnikom słynnej zasady stworzyliśmy linię okapów, które łączą w sobie prosty design z doskonałymi parametrami technicznymi – mówi Norbert Tofil, właściciel marki Nortberg. Wbrew pozorom zaprojektowanie urządzeń do pochłaniania oparów w taki sposób, by ich forma była lekka, nienarzucająca się, wręcz dyskretna, było dużym wyzwaniem. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że te modele znalazły szerokie uznanie zarówno wśród właścicieli przestronnych domów, jak i niewielkich mieszkań w bloku – dodaje. Ta seria okapów perfekcyjnie sprawdza się w przestronnych kuchniach otwartych na salon. Razem z elegancką wyspą dba o przyjemny klimat wnętrza. Przykładowo ultracienki Grand Super Slim  dzięki nowoczesnemu oświetleniu LED stanowi także dodatkowe źródło światła. Ponadto, montaż urządzeń na suficie sprawia, że nie zabierają one cennej przestrzeni, dlatego świetnie prezentują się nawet w bardzo małych metrażach. Ich użytkowanie jest bardzo intuicyjne.  Można je włączać, wyłączać oraz nimi sterować za pomocą pilota.

Innowacyjne rozwiązania

Okapy sufitowe Nortberg dają użytkownikowi również możliwość odłączenia silnika i zamontowania go na strychu, poddaszu czy w pomieszczeniu gospodarczym. Takie rozwiązanie sprawia, że głośność urządzenia w czasie pracy jest zminimalizowana do zera. Okap pracuje, ale tego nie słychać. Modele z turbiną zewnętrzną zachowują doskonałą wydajność dzięki wykorzystaniu turbiny o wydajności 850 m³/h hałasu na ostatnim, czwartym stopniu prędkości. Każdy model z tej kolekcji został wyposażony w kilkuwarstwowy filtr aluminiowy, który można, stosując odpowiednie środki, wielokrotnie myć (również w zmywarkach) bez uszczerbku dla jego funkcjonalności. Gdy decydujemy się na pochłaniacz, wystarczy wyposażyć urządzenia w nowoczesne filtry typu Hi-Filter, których montaż jest niezwykle prosty i nie wymaga specjalistycznych umiejętności, a ich żywotność wynosi 2 lata.  Wybierając okap kuchenny, oprócz wzornictwa i estetyki koniecznie warto zwrócić uwagę na parametry techniczne. Jeżeli zależy nam na tym, by w pomieszczeniu panował kameralny klimat, a w czasie gotowania praca urządzenia była niesłyszalna, to zdecydowanie warto sięgnąć po innowacyjne rozwiązanie, jakim jest turbina zewnętrzna. Jest to inwestycja, której się nie żałuje!” – dodaje Norbert Tofil.

Minimalizm to harmonia, wyczucie stylu, porządek. Ale to także piękno prostoty i oszczędne wzornictwo, które nie boi się szybko zmieniających się mód i stylów. Okapy sufitowe marki Nortberg to elegancka forma, kunszt detalu i sprawdzone rozwiązania na miarę XXI wieku. Polski producent po raz kolejny udowadnia, że słynne motto Dietera Ramsa „im mniej designu, tym lepiej” rozumie doskonale!

 

 

Dlaczego Nortberg?

 • Szybka
  i bezpieczna wysyłka
 • Produkt bezpośrednio
  od producenta
 • Gwarancja
  jakości
 • Serwis gwarancyjny
  i pogwarancyjny

Strona korzysta z plików cookie