Wróć Wróć

Poradnik

Poradnik
Zobacz wszystkie

Instrukcje

Instrukcje
Zobacz wszystkie

FAQ - najczęściej zadawane pytania

FAQ - najczęściej zadawane pytania
Zobacz wszystkie

Akcesoria

Sortuj według

Pokaż filtry
Cena
Szerokość
Kolor
Model

Akcesoria

Akcesoria do okapów

Zakupienie okapu kuchennego to jedno, natomiast kupno akcesoriów – takich jak wkład węglowy do okapu, rura do okapu czy kratka wentylacyjna - to drugie. Staramy się, aby sprostać najwyższym oczekiwaniom naszych Klientów, zarówno tych, którzy użytkują już swoje okapy kuchenne, jak i tych, którzy dopiero planują zakup okapów kuchennych. Służymy pomocą przy doborze akcesoriów, zawsze można skontaktować się z naszą infolinią w celu bezpłatnej konsultacji. Każdy okap, czy to wyspowy, sufitowy, kominowy, blatowy, czy podszafkowy, to osobny temat, ale na szczęście większość akcesoriów do okapów kuchennych jest uniwersalna. To znaczy, że pasują one do niemalże każdego okapu kuchennego, niezależnie do jego rodzaju. Oczywiście, zdarzają się wyjątki, jednak jeśli takie wystąpią, zostaną one dokładnie opisane w charakterystyce danego produktu. 

Akcesoria

które są przeznaczone do okapów kuchennych, ułatwiają użytkowanie, ale też czyszczenie. Chcemy, aby nasi Klienci byli usatysfakcjonowani swoim wyborem, dlatego nasza firma sprzedaje także akcesoria do okapów kuchennych takie jak filtr węglowy do okapu, rury do okapu, wentylatory, kratki wentylacyjne czy obudowy do okapów.

Najczęściej kupowane akcesoria do okapów kuchennych

to filtr węglowy do okapu. Jeśli chodzi o filtry węglowe do okapów wyróżniamy dwa typy: filtr węglowy kwadratowy i filtr węglowy okrągły. Każdy filtr węglowy do okapu ma swoje indywidualne zastosowanie w każdym rodzaju okapu kuchennego. Innymi słowy każdy okap kuchenny posiada swój własny wkład węglowy do okapu. Filtry te wciągają parę, opary, a także drobinki tłuszczu i jedzenia, które tworzą się podczas gotowania.
Dodatkowo wyróżniamy także filtr aluminiowy do okapu, który jest widoczny w strukturze okapu kuchennego. Zazwyczaj należy zakupić dwa lub nawet trzy filtry aluminiowe do okapu, jeśli istnieje taka potrzeba. Wszystko zależy od danego modelu.

Czyszczenie okapów kuchennych,

które posiadają filtry aluminiowe, bądź filtry węglowe, jest niezwykle łatwe. Filtry węglowe do okapów, wkłady węglowe do okapów czy filtry aluminiowe do okapu można wymieniać. Ich wymiana jest uzależniona od częstotliwości gotowania. Jeśli w Państwa kuchni dużo się gotuje, wówczas filtry węglowe do okapów kuchennych zużywają się szybciej niż zazwyczaj. Filtr aluminiowy do okapu można myć w zlewie lub w zmywarce.

Aby usprawnić i ulepszyć montaż okapów kuchennych, w naszym sklepie, zarówno stacjonarnym, jak i internetowym, mają Państwo możliwość zakupu akcesoriów takich jak: 

 • rura do okapu, 
 • komin, 
 • kratka wentylacyjna, 
 • wentylator do okapu, 
 • obudowa,
 • maskownica.

Często bywa tak, że Klientom zależy na estetycznym zamaskowaniu kabli, przewodów lub na przedłużeniu niektórych części. Nasi Klienci wtedy często proszą nas o dodatkowe rury do okapów, czy o dodatkową obudowę, czy też o przedłużoną maskownicę.  W wypadku ukrycia kabli i przewodów instalacyjnych proponujemy maskownice do okapu kuchennego. W celu przedłużenia lub wyższego odprowadzenia można zastosować przedmiot o nazwie rura spiro do okapu kuchennego, dodatkowa obudowa też spełni swoją rolę. Rura do okapu typu spiro jest niezwykle uniwersalnym materiałem, łatwo się rozciąga i wygina na różne strony. Dobrej jakości rury do okapu pozwalają na bardziej efektywną wentylację pomieszczenia. Obudowa sprawi, że okap będzie wyglądał jak ten z produkcji, tyle że przedłużony. Prawidłowy montaż i podłączenie okapów kuchennych pozwala na wyciszenie i wydłużenie ich pracy nawet o kilka lat. 

Jesteśmy wiodącym producentem okapów kuchennych i wszystkie części i komponenty z jakich są wykonane nasze okapy, są produkowane również u nas. Oznacza to, że wszystkie części okapu kuchennego są zamienne i w razie usterki służymy pomocą serwisową. W naszej firmie można wymienić: wentylator do okapu, turbinę do okapu, żarówki do okapu. Wszystkie komponenty są materiałami najwyższej jakości. Okapy kuchenne zostały zaprojektowane tak, aby ich układ w korpusie był spójny i dopracowany. Przed wymianą komponentów na własną rękę zachęcamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznego, aby uniknąć zniszczeń. 

Zawsze dbamy o to, aby spełnić najwyższe oczekiwania Klienta, dlatego istnieje możliwość indywidualnego doboru akcesoriów po uprzedniej konsultacji. Każde zamówienie jest traktowane jednostkowo.
 

Przedłuż gwarancję Swojego okapu!

Przesyłając do nas zdjęcie swojego okapu Nortberg możesz otrzymać przedłużenie gwarancji nawet o 6 miesięcy!

 1. Kup dowolny okap Nortberg
 2. Wykonaj zdjęcie okapu po zamontowaniu
  w kuchni
 3. Prześlij wykonane zdjęcie przez platformę Nortberg
 4. Ciesz się wydłużoną gwarancją
Skorzystaj

Dlaczego Nortberg?

 • Szybka
  i bezpieczna wysyłka
 • Produkt bezpośrednio
  od producenta
 • Gwarancja
  jakości
 • Serwis gwarancyjny
  i pogwarancyjny

Strona korzysta z plików cookie