Wróć Wróć

Poradnik

Poradnik
Zobacz wszystkie

Instrukcje

Instrukcje
Zobacz wszystkie

FAQ - najczęściej zadawane pytania

FAQ - najczęściej zadawane pytania
Zobacz wszystkie

Okapy
Rustykalne

Sortuj według

Pokaż filtry
Cena
Szerokość
Kolor
Klasa energetyczna
Sterowanie
Tryb pracy
Wykończenie
Okap rustykalny Rustic Ecru - Ecru - 60 cm / 90 cm

Klasa energetyczna: D

Rustic Ecru

1249.00 PLN

 • 60 cm
 • 90 cm
Okap rustykalny Petro Ecru Gesture Control - Ecru - 60 cm / 90 cm
Sterowanie: Gestami

Klasa energetyczna: A++

Petro Ecru Gesture Control

2249.00 PLN

 • 60 cm
 • 90 cm
Okap rustykalny Petro White Matt Gesture Control - Biały Matt - 60 cm / 90 cm
Sterowanie: Gestami

Klasa energetyczna: A++

Petro White Matt Gesture Control

2249.00 PLN

 • 60 cm
 • 90 cm
Okap rustykalny Petro Black Matt Gesture Control - Czarny Matt - 60 cm / 90 cm
Sterowanie: Gestami

Klasa energetyczna: A++

Petro Black Matt Gesture Control

2249.00 PLN

 • 60 cm
 • 90 cm
Okap rustykalny Rustic White Matt Gesture Control - Biały Matt - 60 cm / 90 cm
Sterowanie: Gestami

Klasa energetyczna: A++

Rustic White Matt Gesture Control

2249.00 PLN

 • 60 cm
 • 90 cm
Okap rustykalny Rustic Ecru Gesture Control - Ecru - 60 cm / 90 cm
Sterowanie: Gestami

Klasa energetyczna: A++

Rustic Ecru Gesture Control

2249.00 PLN

 • 60 cm
 • 90 cm
Okap rustykalny Rustic Black Matt Gesture Control - Czarny Matt - 60 cm / 90 cm
Sterowanie: Gestami

Klasa energetyczna: A++

Rustic Black Matt Gesture Control

2249.00 PLN

 • 60 cm
 • 90 cm
Okap rustykalny Rustic Black Matt - Czarny Matt - 60 cm / 90 cm

Klasa energetyczna: D

Rustic Black Matt

1249.00 PLN

 • 60 cm
 • 90 cm
Okap rustykalny Rustic White - Biały - 60 cm / 90 cm

Klasa energetyczna: D

Rustic White

1249.00 PLN

 • 60 cm
 • 90 cm
Okap rustykalny Petro White - Biały - 60 cm / 90 cm

Klasa energetyczna: D

Petro White

1249.00 PLN

 • 60 cm
 • 90 cm
Okap rustykalny Petro Black Matt - Czarny Matt - 60 cm / 90 cm

Klasa energetyczna: D

Petro Black Matt

1249.00 PLN

 • 60 cm
 • 90 cm
Okap rustykalny Petro Ecru - Ecru - 60 cm / 90 cm

Klasa energetyczna: D

Petro Ecru

1249.00 PLN

 • 60 cm
 • 90 cm

Okapy
Rustykalne

Okapy rustykalne

Kuchnia w stylu rustykalnym, bądź retro, to ukłon w stronę natury oraz rękodzieła. Styl rustykalny to zmiłowanie do życia wiejskiego. Okap rustykalny to idealne dopełnienie do każdej kuchni, w której dominuje styl retro. Okapy rustykalne pasują znakomicie także do stylu prowansalskiego czy kolonialnego, gdzie ciepłe barwy, suszone kwiaty i ręczne malowidła nadają uroku kuchennemu wnętrzu. Głównymi cechami rustykalizmu jest drewno i jego obróbka, ale również kolorystyka naturalnych barw. Okap retro to modna alternatywa do stylu nowoczesnego. 

Okapy retro, tradycyjne i narożne

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również okapy rustykalne w bardziej nowoczesnej wersji, lecz są to produkty, które zachowują styl tradycyjnego okapu rustykalnego. Okapy kuchenne rustykalne zawierają swoje tradycyjne elementy, ale posiadają nowoczesne dodatki. Dodatkowo, w szerokiej randze naszych produktów znajdziecie Państwo także okapy retro narożne. Okap rustykalny narożny jest świetnym rozwiązaniem do kuchni o dużej powierzchni, bowiem, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje on cały narożnik.

Okapy rustykalne - wymiary

Okapy rustykalne przyścienne występują w dwóch popularnych wariantach szerokości, zazwyczaj są to wymiary 60 cm lub 90 cm. Okap narożny posiada większe wymiary. Po uprzedniej konsultacji mogą Państwo zamówić okap w stylu retro na specjalne życzenie względem koloru lub szerokości. 

Okapy rustykalne i ich komponenty

Okapy tego typu są wykonane z blachy lakierowanej i występują zazwyczaj w ciepłych kolorach, np. biały okap rustykalny lub okap retro écru to nasze najbardziej popularne produkty. Aby idealnie się wpasować w klimat folkloru należałoby utrzymać kuchnię w jasnych, naturalnych barwach z dodatkami ludowych elementów. Okapy rustykalne posiadają jeden spójny i bardzo ważny element – drewnianą listwę. Nadaje ona charakterystycznego, wiejskiego wyglądu. Warto wspomnieć, że drewniana listwa może być pomalowana na dowolny odcień drewna tak, aby pasowało ono do wystroju Państwa kuchni. Okap rustykalny z drewnianą listwą znajduje swoje zastosowanie nie tylko jako okap retro, ale czasem i jako półka na kuchenne akcesoria, przyprawy, kubki i tym podobnie. Aby jeszcze bardziej nadać kuchni jej wiejski styl, można posłużyć się suszonymi kwiatami lub ziołami, które będą mogły swobodnie zwisać znad okapu kuchennego retro. Wszystkie te zalety okapów rustykalnych sprawiają, że jest to coraz bardziej popularny model w polskich kuchniach.

Często bywa tak, iż okapy rustykalne są celowo postarzane fabrycznie, aby jeszcze bardziej mogły dopasować się do wnętrza danej kuchni. Taki zabieg sprawia, że okapy kuchenne retro wyglądają, jakby były dotknięte pazurem czasu, co dodatkowo potęguje wrażenie, że jest to kuchnia inna niż wszystkie. Okapy w stylu retro podkreślają jej unikalny charakter.

Wszystkie nasze okapy kuchenne rustykalne są wykonywane z najwyższej jakości komponentów, z wysokiej jakości blach oraz z użyciem najbardziej wydajnych turbin, a wszystko po to, aby spełnić Państwa najwyższe oczekiwania, jeśli chodzi o okapy kuchenne retro. Mimo tego, iż produkty są czasem celowo postarzane, ich technologia jest bardzo nowoczesna. Okapy retro mogą działać w Państwa kuchni jako wyciąg (gdzie powietrze z kuchni jest odprowadzane za pomocą rury), bądź pochłaniacz (gdzie używa się filtrów węglowych). Obie wersje okapów rustykalnych działają tak samo i nie tracą przy tym na jakości. Okapy retro, niezależnie od tego, czy będą pracowały jako pochłaniacz, czy wyciąg, perfekcyjnie chłoną wszystkie zapachy, które wydzielają się podczas gotowania, parę, opary, szkodliwe drobnoustroje czy nawet kurz.

Okapy kuchenne retro - oświetlenie

Warto dodać, że okap rustykalny znakomicie oświetli blat kuchenny podczas gotowania, przyrządzania potraw i nie tylko! Wszystkie nasze produkty są wyposażone w wysokiej jakości oświetlenie energooszczędne LED o długiej żywotności. Dodatkowe oświetlenie sprawia, że kuchnia staje się cieplejsza wizualnie, a i komfort podczas gotowania zdecydowanie się zwiększa. Okap kuchenny retro naprawdę może odmienić wygląd kuchni.  

Opinie naszych Klientów są dla nas bardzo ważne, dlatego z uwagą słuchamy ich sugestii i dokładamy wszelkich starań, aby każdy Klient z osobna był usatysfakcjonowany naszymi produktami. Nasi Klienci mają poczucie, że ich opinia ma rzeczywisty wpływ na naszą działalność. Nasz cennik i katalog kierujemy do Klientów, pragnących kupić okap kuchenny retro najwyższej jakości, mających świadomość, że najtaniej nie zawsze znaczy najlepiej. Dbamy przy tym o to, aby ceny na nasze produkty były atrakcyjne. W swojej ofercie posiadamy zróżnicowane modele, których różna cena – proponujemy modele tanie i droższe - pozwala każdemu Użytkownikowi naszych produktów znaleźć coś dla siebie. 
 

Przedłuż gwarancję Swojego okapu!

Przesyłając do nas zdjęcie swojego okapu Nortberg możesz otrzymać przedłużenie gwarancji nawet o 6 miesięcy!

 1. Kup dowolny okap Nortberg
 2. Wykonaj zdjęcie okapu po zamontowaniu
  w kuchni
 3. Prześlij wykonane zdjęcie przez platformę Nortberg
 4. Ciesz się wydłużoną gwarancją
Skorzystaj

Dlaczego Nortberg?

 • Szybka
  i bezpieczna wysyłka
 • Produkt bezpośrednio
  od producenta
 • Gwarancja
  jakości
 • Serwis gwarancyjny
  i pogwarancyjny

Strona korzysta z plików cookie