Wróć Wróć

Poradnik

Poradnik
Zobacz wszystkie

Instrukcje

Instrukcje
Zobacz wszystkie

FAQ - najczęściej zadawane pytania

FAQ - najczęściej zadawane pytania
Zobacz wszystkie

Okap sufitowy! Prawdziwe piękno minimalizmu!

15.11.2020, Okapy

Proste linie, czyste formy i monochromatyczne zestawienie barw to najważniejsze cechy minimalizmu, który powstał w latach 80. XX wieku jako wyraz buntu wobec bogactwa zdobień, upiększeń i przepychu. Wnętrza, zbudowane z oszczędnych brył mają być funkcjonalne i przestronne. I właśnie do takich aranżacji urządzonych w myśl zasady „im mniej designu, tym lepiej” powstała kolekcja okapów sufitowych polskiej marki Nortberg. Dyskretne, eleganckie, z doskonałymi parametrami technicznymi stanowią perfekcyjne dopełnienie minimalistycznej kuchni.

Prosta forma i … Cystersi w tle

Architektura prostoty, jak bywał początkowo określany styl minimalistyczny, zakładała zdecydowaną zmianę panujących w architekturze trendów. Formalne bogactwo pop-artu oraz postmodernizmu zastąpiły proste bryły. Odrzucenie ornamentyki  oraz inspiracje czerpane wprost ze świata Cystersów doprowadziły do projektowania takich wnętrz, w których człowiek miał czuć się dobrze: odpoczywać i czerpać radość z otoczenia. Aranżacje pozbawione ozdobników, niewielka ilość przedmiotów, stonowana paleta barw razem mają tworzyć spójną całość, która sprzyja sztuce dobrego życia. Znów na „wahadle estetyki” zwyciężyło umiłowanie człowieka do prostoty.

Brak designu

Wyzwaniem okazało się tworzenie takich form, które będą wyróżniać się oszczędnym wzornictwem, łatwością użytkowania oraz perfekcyjną funkcjonalnością. Rację miał Leonardo da Vinci pisząc, że „prostota jest szczytem wysublimowania”. Proste bryły oparte na czystych geometryzujących kształtach stały się jednym z motywów przewodnich całego stylu. Stąd jego niezwykła ponadczasowość i uniwersalność. Mijają dekady, a  wnętrza w duchu „minimal”  się nie starzeją, nie grozi im bycie passe.

Minimalistyczna kuchnia

Wybierając oszczędny styl aranżacji domu czy mieszkania, warto zachować spójność i konsekwencję we wszystkich pomieszczeniach. W kuchni projektanci i architekci wnętrz stawiają na oszczędną zabudowę mebli z prostymi uchwytami, monochromatyczne zestawienie barw oraz uniwersalne materiały jak: kamień, drewno, beton czy szkło. Ale minimalistyczny nie oznacza ascetyczny! Kuchnia w stylu minimalistycznym powinna urzekać elegancją i kunsztem detalu. Za niewielką ilością przedmiotów w „sercu domu” powinna stać ich wyjątkowość i najwyższa jakość.

Okap, którego nie widać!

Starannego doboru wymagają również wszystkie sprzęty AGD, w tym także urządzenia do pochłaniania oparów. Przez lata kojarzone z dużym rozmiarem, klasyczną formą i głośną pracą, dziś zaskakują formą i funkcją, idealnie łącząc w sobie nowoczesne wzornictwo z perfekcyjnym działaniem. Okapy sufitowe marki Nortberg to innowacyjna seria dedykowana szczególnie do wnętrz minimalistycznych. Niezwykle prosta forma i staranne wykończenie każdego modelu z tej kolekcji stoją za ich rosnącą popularnością. „Nasza marka zdecydowanie lubi wyzwania. Jednak muszę przyznać, że stworzenie okapu o lekkim, nienarzucającym się kształcie, prawie niezauważalnego, przy zachowaniu jego wszystkich funkcji okazało się bardzo trudnym zadaniem. Dlatego bardzo się cieszę z tego, że popularność okapów sufitowych tak szybko rośnie i coraz częściej wybierają je zarówno właściciele dużych kuchni, jak i niewielkich przestrzeni w blokach” – mówi Norbert Tofil, właściciel marki Nortberg. „Warto podkreślić, że w naszym portfolio znajdują się najcieńsze okapy na rynku jak np. Astor Super Slim, który potrzebuje zaledwie 18 cm pomiędzy stropem a sufitem podwieszanym” – dodaje. W założenia stylu minimalistycznego świetnie wpisuje się również model Grand Super Slim w całości pokryty szkłem hartowanym tworząc synchroniczną całość z sufitem. Z kolei okap Decor CR inspirowany iPhonem genialnie łączy się z każdym materiałem: cegłą, betonem architektonicznym, miedzią czy chromem.

Okap, którego nie słychać!

Proste wzornictwo okapów sufitowych połączone zostało z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Wszystkie modele z tej kolekcji posiadają najwyższej jakości turbinę, która skutecznie eliminuje opary znad kuchenki i efektywnie filtruje zużyte powietrze; energooszczędne oświetlenie LED; pilot bezprzewodowy oraz timer. Montaż urządzenia na suficie sprawia, że  okap nie zabiera cennej przestrzeni. Ale Nortberg poszedł krok naprzód proponując możliwość odłączenia silnika od urządzenia i zamontowania go na strychu, poddaszu czy w pomieszczeniu gospodarczym po to, by zminimalizować głośność w czasie pracy do zera.  Okap, którego nie widać i którego nie słychać! „Często spotykamy się z pytaniami, czy turbina zewnętrzna zachowuje swoją wydajność, a urządzenie nie traci na efektywności. Dzięki temu, że nasze okapy sufitowe wyposażone zostały w turbinę o wydajności 850 m³/h, okap spełnia swoje zadanie w 100%” – przekonuje Norbert Tofil.

Okapy sufitowe marki Nortberg to piękno zamknięte w prostych formach i wysokiej klasy materiałach. Staranne wykonanie, sprawdzone rozwiązania oraz doskonałe parametry techniczne na miarę XXI wieku wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nie tylko miłośników stylu minimalistycznego.

Dlaczego Nortberg?

 • Szybka
  i bezpieczna wysyłka
 • Produkt bezpośrednio
  od producenta
 • Gwarancja
  jakości
 • Serwis gwarancyjny
  i pogwarancyjny

Strona korzysta z plików cookie