Wróć Wróć

Poradnik

Poradnik
Zobacz wszystkie

Instrukcje

Instrukcje
Zobacz wszystkie

FAQ - najczęściej zadawane pytania

FAQ - najczęściej zadawane pytania
Zobacz wszystkie

Klasyczna kuchnia jest piękna! Zaprasza architekt Marika Kafar!

30.12.2020, Okapy

Miejsce na dobre wspomnienia

Wyrafinowany charakter wnętrza zdradza już hall. Po przekroczeniu progu wita nas rząd luster, za którymi kryją się szafy do przechowywania. Ściany w kolorze grynszpanu z niezwykle zdobnymi białymi elementami, dyskretne oświetlenie sufitowe w kolorze uniwersalnej bieli oraz drewniana podłoga idealnie dopełniają całość. W głębi apartamentu znajduje się ściana wypełniona rodzinnymi fotografiami – dobre wspomnienia „unoszą” się po całym wnętrzu.

 

Nowa odsłona bieli…

Kuchnia otwarta na salon urzeka lekkością. Biała, oszczędna zabudowa mebli; dekoracyjna cegiełka również w bieli na jednej ze ścian oraz fartuchu kuchennych została ocieplona drewnianymi akcentami w postaci blatu oraz podłogi. Kontrapunktem dla bieli pozostaje jednak czerń – intensywny czarny kolor okapu kuchennego Quadro Or Black marki Nortberg, kuchenki oraz zlewu buduje oryginalny charakter kuchni.

Architekta Marika Kafar zadbała o każdy detal – wzrok przykuwają niezwykle starannie dobrane detale: uchwyty meblowe, akcesoria kuchenne, doniczki w kolorach szlachetnego złota i srebra oraz bardzo dekoracyjne sztukaterie. Przez elegancki kącik jadalniany z oryginalnymi tapicerowanymi krzesłami, okrągłym stołem oraz charakterystyczną lampą wiszącą przechodzimy do salonu. Konsekwentnie utrzymana paleta barw przechodzi od bieli, przez szarości, czerń, aż po ciepłe tony drewna. Duży, klasyczny narożnik tworzy udane zestawienie z nowoczesnym dywanem oraz stolikiem na stalowych nogach. Wzrok przyciąga ściana telewizyjna wykończona sztukaterią. Całość oświetla prosty plafon w mlecznej bieli.

 

…i szarości

W łazience zagościła szarość! Posadzka, ściany oraz szafki pod umywalkami – wszystko jest w kolorze betonu. Idealnym towarzyszem dla niego pozostaje szkło. W łazience nie mogło zabraknąć dużego lustra, transparentnej kabiny prysznicowej oraz opraw świetlnych o unikatowym kształcie kielichów. Elegancki charakter podkreślają umywalki nablatowe w szkliwionej bieli. Jest zdecydowanie nieszablonowo!

Warszawski apartament zaprojektowany przez architekt Marikę Kafar to zestawienie prostych, geometrycznych form z delikatnymi dodatkami i elegancką sztukaterią. Pomysł, wnikliwość oraz konsekwencja, którymi kieruje się projektantka, pozwoliły jej stworzyć wnętrze, w którym klasyka i nowoczesność tworzą idealnie zgrany duet!

 

Dlaczego Nortberg?

 • Szybka
  i bezpieczna wysyłka
 • Produkt bezpośrednio
  od producenta
 • Gwarancja
  jakości
 • Serwis gwarancyjny
  i pogwarancyjny

Strona korzysta z plików cookie