Wróć Wróć

Poradnik

Poradnik
Zobacz wszystkie

Instrukcje

Instrukcje
Zobacz wszystkie

FAQ - najczęściej zadawane pytania

FAQ - najczęściej zadawane pytania
Zobacz wszystkie

Klasyka na nowo! Okapy kominowe

15.04.2021, Okapy

Najbardziej tradycyjny i konserwatywny ze wszystkich rodzajów urządzeń do pochłaniania. Nie zajmuje dużo miejsca idealnie wtapiając się w tło zabudowy kuchennej. Doskonale radzi sobie z różnymi stylami skutecznie opierając się szybko zmieniającym się wnętrzarskim modom i trendom. Okap przyścienny to kultowa propozycja, która dziś zaskakuje coraz bardziej odważną formą i nietuzinkową kolorystyką. Czas na nową odsłonę klasyki!

Okap kominowy – wydanie pierwsze


Tradycyjny okap przyścienny w kształcie odwróconej litery T to jeden z najbardziej znanych na całym świecie modeli pochłaniacza. Kwintesencja klasyki, jak np. model Sento OR Black z portfolio marki Nortberg, czyni „serce domu” eleganckim, a zarazem prostym. Oszczędna, wręcz minimalistyczna forma idealnie koresponduje z uniwersalną kolorystyką, a więc bielą, czernią czy kolorem stali nierdzewnej. Okap kominowy przyścienny wykończony elegancką czernią będzie stanowił świetny kontrapunkt dla nowoczesnej białej zabudowy kuchennej w połysku. Matowa czerń z kolei sprawdzi się perfekcyjnie w ciemnych kuchniach nawiązujących do loftu, softloftu, ale także stylu new classic czy skandynawskiego. Mając na uwadze klasyczny kształt okapu, warto podkreślić, że nada on każdej aranżacji nieco dawnego temperamentu i charakteru kojarzonego z pięknem klasyki. 

Odsłona druga…


Niewątpliwą zaletą tego rodzaju pochłaniacza jest jego uniwersalność oraz dopracowane do perfekcji parametry techniczne. Okap kominowy w nowym wydaniu to przede wszystkim okrągłe tuby, które od kilku sezonów biją rekordy popularności z uwagi na ich minimalistyczny kształt i oszczędność wyrazu. Okrągłe okapy kominowe  to mistrzowski duet formy i funkcji, dlatego jest to to doskonały wybór dla tych, którzy cenią dobry design. W klasycznym wydaniu jest kwintesencją zasady „im mniej designu, tym lepiej”. Ponadczasowy styl, w wydaniu klasycznej czerni jak np. w modelu Cylindro OR Black lub zjawiskowej bieli jak np. Cylindro Or White świetnie sprawdzi się we wnętrzach nawiązujących do stylu new classic, nowoczesnego czy japandi. Zwolennicy minimalizmu we własnych kuchniach z pewnością wybiorą okapy tubowe! 

… i trzecia


Projektanci marki Nortberg zadbali również o potrzeby tych, którzy cenią mniej oczywiste rozwiązania. Dla miłośników nieoczywistych form powstały modele o nietuzinkowych kształtach jak np. okap kominowy Optima White. Oszczędny wzór z wyraźnie zaznaczonym dekoracyjnym akcentem w środkowej części okapu ujmuje niezwykłą elegancją i wyszukanym stylem. Lekkie nachylenie głównej płyty dodatkowo podkreśla nietuzinkowy kształt tego pochłaniacza. W klasycznej bieli prezentuje się iście zjawiskowo w kuchniach urządzonych w stylu skandynawskim, hugge, japandi czy art deco. Będzie się także dobrze komponować z rustykalnymi meblami, drewnianymi detalami i akcentami w kolorze szlachetnego złota. W towarzystwie tak modnych dziś: butelkowej zieleni, nasyconego granatu, intensywnego antracytu okap Optima White będzie stanowić idealną przeciwwagę dla tak wyrazistej palety barw. 

Pod szyldem funkcjonalności


Wszystkie modele okapów kominowych z przebogatej oferty marki Nortberg łączy doskonała funkcjonalność. Producent zadbał o wysokiej jakości turbinę, dzięki czemu każde urządzenie jest wydajne i perfekcyjnie pochłania opary w czasie gotowania. Wśród parametrów technicznych warto zwrócić dodatkowo uwagę na energooszczędne oświetlenie LED, wygodne sterowanie, cichą pracę oraz możliwość pracy każdego z modeli w trybie pochłaniacza lub wyciągu. Bogactwo form, kolorów, rodzajów wykończeń sprawia, że okapy kominowe, zarówno w wydaniu klasycznym, jak i nowoczesnym należą do najczęściej wybieranych. Klasyczne wzornictwo inspirowane tradycyjnym pięknem w zestawie z nowoczesną, starannie dopracowaną technologią sprawia, że czas okapów kominowych trwa w najlepsze!

Dlaczego Nortberg?

 • Szybka
  i bezpieczna wysyłka
 • Produkt bezpośrednio
  od producenta
 • Gwarancja
  jakości
 • Serwis gwarancyjny
  i pogwarancyjny

Strona korzysta z plików cookie