Wróć Wróć

Poradnik

Poradnik
Zobacz wszystkie

Instrukcje

Instrukcje
Zobacz wszystkie

FAQ - najczęściej zadawane pytania

FAQ - najczęściej zadawane pytania
Zobacz wszystkie

Kuchnia (nie tylko) dla minimalisty! Projekt Pauliny Woźniak z pracowni PW - projekty wnętrz

15.10.2021, Okapy

Do przestrzeni zaprojektowanej przez Paulinę Woźniak z pracowni PW – projekty wnętrz idealnie pasuje stwierdzenie Williama Morrisa:

„Nie miej w swoim domu niczego, co według ciebie nie byłoby użyteczne lub piękne."

Najwyższa dbałość o detale, dyscyplina w palecie barw, mistrzowski dobór materiałów sprawiają, że mieszkanie zachwyca idealnym połączeniem prostoty i piękna. Jest niesztampowo, bez zbędnego blichtru, a przy tym elegancko i z klasą.

Okap tuba czarny matt w kuchni zaprojektowanej przez pracownię PW - projekty wnętrz.

Kuchnia jest oszczędna w wyrazie – nie znajdziemy tutaj bogatych ozdobników, a mimo to ujmuje prostym pięknem. Intensywnie czarna zabudowa meblowa wprowadza nieco loftowy charakter do wnętrza, który uzupełniają lampy nad wyspą kuchenną oraz zlew. W czarnym macie jest również okap tuba Cylindro Black Matt marki Nortberg,  który podkreśla oszczędny styl aranżacji. Okap tuba to mistrzowski duet formy i funkcji. W klasycznym wydaniu jest kwintesencją zasady „im mniej designu, tym lepiej”, dlatego tak dobrze dopełnia całą aranżację. Kuchnię ociepla drewno, z którego wykonany jest blat roboczy, obudowa wyspy kuchennej oraz fronty po drugiej stronie kuchni. Wśród detali uwagę kradną: posadzka wykonana z modnego dziś terazzo oraz hokery w zgaszonym różu. 

 „Największą trudnością zaprojektowania tej kuchni było to, by zachować spójność z resztą pomieszczeń w domu, a przy tym wydobyć jej unikatowy charakter. Drewno to zdecydowanie mój ulubiony dodatek w kuchni (…), dzięki niemu wnętrze jest cieplejsze i zdecydowanie bardziej pasuje do jadalni i całego domu.” 

Paulina Woźniak z pracowni PW – projekty wnętrz.

Minimalistyczna kuchnia. Projekt  Pauliny Woźniak z pracowni PW - projekty wnętrz.

Jadalnia to przestrzeń, która jest niezwykle klimatyczna. Pojawiają się podobne kolory, materiały i faktury, które obserwowaliśmy w „sercu domu”. Centralną część zajmuje klasyczny drewniany stół, który uzupełniają czarne krzesła z ażurowym oparciem. Nad stołem zawisła niepowtarzalna instalacja świetlna złożona z pięciu czarnych lamp przypominających ptaki w locie. Cała przestrzeń zyskuje na lekkości dzięki różowym zasłonom oraz dużym oknom. To pomieszczenie zaprasza do beztroskich chwil relaksu, wspólnych spotkań z przyjaciółmi i rodzinnych posiłków.

Jadalnia. Projekt Pauliny Woźniak z pracowni PW - projekty wnętrz.
Jadalnia. Projekt Pauliny Woźniak z pracowni PW- projekty wnętrz.

Projekt domu autorstwa Pauliny Woźniak jest dowodem na to, że bezpretensjonalna elegancja lubi prostotę i oszczędny styl. W kuchni i jadalni nic nie znalazło się przypadkiem, a całość tworzy spójną opowieść o tym, że nowoczesne wnętrza mogą być tak samo piękne, co funkcjonalne.

 

Dlaczego Nortberg?

 • Szybka
  i bezpieczna wysyłka
 • Produkt bezpośrednio
  od producenta
 • Gwarancja
  jakości
 • Serwis gwarancyjny
  i pogwarancyjny

Strona korzysta z plików cookie